Pro Oto Ekspertiz Hemen AraHEMEN ARA

Pro Oto Ekspertiz AdresPro Oto Ekspertiz
Sakarya Cad. Marangozlar San. Sit. No:266 Erenler / SAKARYA

HİZMETLERİMİZ / Boya Kaporta Testi

Günümüz ikinci el piyasasında almayı düşündüğünüz veya satacagınız aracınızı, varsa değişen parçalarını veya boyalı parçalarını bilerek almanız size avantaj sağlayacaktır. 

Kaporta Nedir?
Kaporta, otomobillerin motor, sürücü ve yolcu bölümleri ve diğer aksamlarını kapatan metal örtü olarak tanımlanmaktadır.

Boya Kaporta Kontrolü Neden Yapılır?
Ülkemizde ikinci el araç alınırken en çok dikkat edilen bölüm kaporta bölümüdür çünkü alacağınız araç daha önceden kaza geçirmişse bu durumu bilmeden araç alıyorsanız ilerleyen yıllarda maddi anlamda en çok zararı bu bölümde yaşarsınız ayrıca kazalar sonucunda oluşan büyük çaplı hasarlar yolcu güvenliğini de tehdit etmektedir. Birçok satıcının hasar durumunu saklayarak araç satışını yaptıklarını ve bu durumun sonradan anlaşılmasıyla yaşanan mağduriyetlere sıkça şahit olunmuştur. Uzmanlarımız aldıkları eğitimlerle sizi bu mağduriyetlerden kurtararak değerinde ve güvenlikli araç almanızı sağlar.
Aracın kaporta bölümünde değişen boyanan ya da orijinal çıkışı dışında hasar sonrası müdahale görmüş parçalarının tespit ve kontrolleri yapılır.

Boya Kaporta Testi

Boya kaporta testi, aracınız milimetrenin binde biri hassasiyetindeki cihazlarla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Bu test esnasında;

Bu ölçümler sonucunda araca fabrika çıkışı dışında herhangi bir boya yapılıp yapılmadığı, değişen bir parçası olup olmadığı belirlenir ve yapılan işlemler varsa bunların nedenleri ve içeriği raporlanarak alıcıya sunulur.